BAKIRKÖY'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM 2024 YEREL SEÇİMLER SONRASINA KALACAK!

Bugun Bakırköy Belediye Meclisi salonunda basına kapalı olarak yapılan ve AK Parti İlçe Başkanı Tülin Mazlumoğlu Kestane,MHP İlçe Başkanı Turgut İnan ve Belediye Meclis üyelerinin katılımıyla depremle ilgili bir toplantı yapıldı.

BAKIRKÖY'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM 2024 YEREL SEÇİMLER SONRASINA KALACAK!
08 Mart 2023 - 13:02

2 saat süren toplantı ilginç konuşmalara neden olmuş .

100/70 riskli binaların bulunduğu Bakırköy ilçesi acil olarak kentsel dönüşüm planlarının değişmesini bekliyor.


Bakırköy  'de Ataköy mahalleleri hariç,11 mahallesinde 1 kat imar fazlalığı için anlaşma sağlandığı iddiaları gelen bilgiler arasında.


Daha evvel 7 mahallede uzlaşı sağlanmış ve oybirliği ile İBB Meclisine yollanmıştı.

Bugün 'kü toplantı da ise Florya-Yeşilköy-Yeşilyurt ve Basınköy için de 1 kat imar fazlalığı için anlaşma sağlandığI iddia ediliyor.Çatı piyeslerinin bağımsız bölüme dönüştürülmesi hususunda partiler ve meclis üyelerinin anlaştığı iddia ediliyor.

İBB Meclisi 1/5000 planlarda 4 parselin birleşmesi 2000 metrekare olan birleşmenin revize edileceği bu oranın 1000-500 metrekare 'ye indirilmek için kendi aralarında anlaştıkları gelen bilgiler arasında..

1.Derece Deprem bölgesi olan Bakırköy için anlayacağınız kentsel dönüşüm ve 1 kat imar için izinlerin bir daha ki yerel seçimlerde 2024 yılına kadar yapılacağı konusunda meclis üyeleri ve partiler arasında anlaşmaya gidildiği söyleniyor. 

Anlayacağınız Bakırköy 1 kat imar izni ,Bakırköy de deprem olduktan sonra çıkacak gibi ,enkaz kaldırmak daha kolay geliyor siyasilere...

Vakit geçirmeden İBB Meclisinde grubu bulunan partilerin Acil olarak Bakırköy İmar planlarıyla ilgili çalışmalara başlamaları ve gereğini yapmalıdırlar.


YORUMLAR

  • 0 Yorum